آموزش جلوگیری از سیل با استفاده از کیسه جامبو و بیگ بگ

سیل یکی از مواردی است که در صورت بروز، تلفات جانی و مالی زیادی را به همراه خواهد داشت. از این رو همواره باید برای آن آمادگی داشت و از بهترین امکانات برای مهار آن استفاده کرد. جلوگیری از سیل با جامبو بگ ، یکی از روش هایی است که بعد از تولید و طراحی جامبو بگ ها در لیست کارها برای مهار سیل قرار گرفت. این کیسه ها به دلیل ویژگی هایی که دارند یکی از روش های رایج برای مهار سیل شده اند.

در این مقاله ابتدا به تعریف سیل و جامبو بگ می پردازیم. سپس توضیح می دهیم که مهار سیل با جامبو بگ چگونه امکان پذیر است و چرا باید از این کیسه ها استفاده کنیم. پس با ما همراه باشید.

سيل چیست؟

هنگامی که آب رودخانه ها و مسیل ها افزایش پیدا می کنند و از مسیر خود بیرون می زنند، سیل اتفاق می افتد. بیرون زدن آب از مسیر خود باعث می شود مناطق اطراف دچار آب گرفتگی و در نتیجه تلفات انسانی، ساختمانی، دامی و… شود. این تلفات گاهی بسیار زیاد هستند، از این رو مسئولان از روش های گوناگونی برای مهار آن استفاده می کنند.

همچنین سیل ممکن است بر اثر افزایش سطح آب دریا یا دریاچه ها اتفاق بیفتد. در این حالت بادهای شدید ممکن است عامل این مورد باشند.

برای خرید جامبوبگ و استعلام قیمت بیگ بگ با ما تماس بگیرید.

چرا آب از مسیر خود بیرون می زند؟

هنگامی که بارش برف یا باران داریم، مقداری از این آب را خاک و گیاهان جذب می کنند. مقداری نیز تبخیر می شود. اما اگر بارش یشتر از این موارد باشد، بقیه آب جاری می شود که به آن رواناب می گویند. گاهی جاری شدن آب بر اثر آب شدن برف ها نیز صورت می گیرد.

زمانی ما به جلوگیری از سیل با جامبو بگ نیاز داریم ،که مسیرهای آبی همچون رودخانه ها توانایی نگهداری این حجم آب را نداشته باشند. وقتی آنها این توانایی را نداشته باشند، سیل اتفاق خواهد افتاد.

از زمان های گذشته به دلیل تلفاتی که سیل ها داشته اند، روش هایی را نیز برای مهار آن در نظر گرفته اند. احياء جنگل ها ، ساخت سيل بند و سد، ایجاد مخازن و كانال های سيلاب  و… همگی از مواردی هستند که در گذشته برای مهار سیل در نظر گرفته شده و همچنان نیز استفاده می شود.

کیسه جامبوبگ چیست؟

 

آموزش جلوگیری از سیل با جامبوبگ

کیسه های بزرگی که با نام جامبو بگ یا بیگ بگ شناخته می شوند و برای نگهداری و حمل محصولات مختلفی از آنها استفاده می شود. جامبوبگ ها از خانواده گونی ها هستند. اما گونی های دیگر تحمل بار زیاد را ندارند و نمی توانند حجم زیادی از محصولات را نگهداری کنند. از این رو بیگ بگ از آنها بهتر است. این کیسه ها با توجه به کاربردی که دارند در انواع مختلفی نیز ساخته می شوند. جنس و ساختار این کیسه ها باعث شده است که استفاده های متنوعی از آنها شود.

همانطور که گفتیم یکی از کاربردهای جامبو بگ ها به غیر از استفاده به عنوان جامبو بگ قیر و جامبو بگ سیمان، استفاده برای کنترل آب و جلوگیری از سیل با جامبو بگ است.

جلوگیری از سیل با جامبو بگ

جلوگیری از سیل با جامبوبگ، یک روش سریع به عمل می آید ولی متداول ترین روشی که برای کنترل سیل استفاده می شود، سد بتنی است. اما امروزه روش های دیگری نیز برای این مورد در نظر گرفته شده است، که کارآمدتر هستند و برای جلوگیری سریع از سیل استفاده می شود. در واقع مهار سیل با جامبو بگ ، یک روش اضطراری برای کنترل آب سیل می باشد.

آموزش جلوگیری از سیل با جامبو بگ

هنگامی که باران شدید می شود و احتمال می دهیم که ممکن است سیل رخ دهد، باید از جامبوبگ برای جلوگیری از سیل استفاده کنیم. برای این مورد ابتدا باید کیسه های بیگ بگ را از خاک یا ماسه پر کنیم. سپس با آنها یک دیوار محکم در ورودی شهر بسازیم که بتواند جلوی حجم زیاد آب که را بگیرد. این کار می تواند تاثیر زیادی در مهار سیل داشته باشد. همچنین تلفات ما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

چرا جامبو بگ به جای کیسه ماسه استفاده می شود؟

مهار سیل با جامبو بگ

کیسه های کوچک درکنترل سیل گزینه مناسبی نیستند. اگر بخواهیم به روش سنتی و قدیمی استفاده کنیم، می توان از کیسه های ماسه ای که 40 تا 50 کیلویی هستند استفاده کنیم. اما این کیسه ها کوچک هستند و پر کردن آن ها بسیار زمان بر است. به همین دلیل این کیسه ها گزینه خوبی نخواهند بود. اما کیسه های جامبو این مشکل را ندارند و یک گزینه خوب و مناسب برای مهار سیل هستند.

مزایای استفاده از بیگ بگ برای جلوگیری از سیل

همانطور که قبلا نیز ذکر کردیم، کیسه های جامبو را می توان سریع پر کرد. این کار به کمک لودر و بیل مکانیکی امکان پذیر است. همچنین می توان آنها را به وسیله لیفتراک، جرقیل و … به مکان مورد نظر به راحتی انتقال داد. علاوه بر این ها بعد از اینکه شرایط بحرانی برطرف شد، خیلی سریع می توان این کیسه ها را جمع کرد.

فقط یک نکته را باید هنگام استفاده از جامبو بگ ها در نظر بگیرید. این کیسه ها تاریخ مصرف دارند. اگر برای مهار سیل می خواهید از قبل این کیسه ها را تهیه کنید، باید توجه داشته باشید که از مواد UV در ساخت آنها استفاده شده باشد. استفاده از این مواد باعث مقاومت بالا در برابر آفتاب می شود و طول عمر کیسه های جامبو را نیز افزایش می دهد.

سعی کنید هر 6 ماه یکبار کیسه هایی را که جهت جلوگیری از سیل با جامبو بگ، در انبار ذخیره کرده اید را با کیسه های نو جایگزین کنید. توجه داشته باشید که کیسه های تاریخ گذشته برای کاربردهای دیگر قابل استفاده خواهند بود. از این رو به راحتی خرید و فروش می شوند و هزینه های این جایگزینی را به شدت کاهش می دهند.

شرکت جامبوبگ سپاهان می تواند در زمینه خرید کیسه های جامبو جهت مهار سیل با جامبو بگ، شما را راهنمایی کند و در انتخاب بهترین نوع کیسه و همچنین روش های نگهداری صحیح آن به شما مشاوره های لازم را بدهد. کافی است برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما و با شماره های ۰۹۱۳۱۶۶۵۰۱۳ – ۰۹۱۹۱۴۸۲۳۴۳ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید