تولید قیر

تولید قیر چگونه انجام می شود؟

تولید قیر به عنوان یکی از مواد بر پایه نفت در کشور ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قدرت چسبندگی و نفوذ ناپذیری قابل توجه این متریال یکی از مهمترین ویژگی های این محصولات به شمار می رود. این ویژگی مزایای قابل توجهی برای تولید انواع محصولات صنعتی به همراه دارد. اما فرایند تولید و بسته بندی قیر سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد. به همین خاطر باید با این روش تولید آشنا شده و این فرایند را بررسی کنید.

تولید قیر

برای ساخت و تولید قیر از فرایند تقطیر مواد نفتی استفاده می شود. در اثر حرارت دهی این مواد، اجزای مختلفی از نفت خام جداسازی می شود. در این زمینه از میزان حرارت بسیار بالایی استفاده می شود. این دمای بالا برای ایجاد شکست های مولکولی در ساختار قیر به کار برده می شود. میزان حرارت دهی به این مواد تقریبا 400 درجه سانتی گراد است. در این فرایند تولیدی از کوره ها و تجهیزات مخصوص استفاده می شود.

پس از این فرایند نوبت به بسته بندی قیر برای ارائه و فروش می رسد. در این زمینه از متریال مختلفی برای بسته بندی محصول استفاده می شود. انواع جامبوبگ ها و بشکه ها برای جا به جایی و نقل و انتقال این محصولات به کار می روند.

تولید قیر
تولید قیر چگونه انجام می شود؟

روش های تولید قیر

روش های تولید قیر با چند روش صنعتی و حرفه ای قابل انجام است. هر یک از این روش ها برای آماده سازی بهترین مدل قیر به کار می روند. روش های پیوسته و ناپیوسته در این حوزه مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک فرایند خاص خود را دارند. در این میان فرایند پیوسته بسیار ساده تر و کم هزینه تر انجام می گیرد. نوع بسته بندی قیر در هر یک از این روش ها یکسان است و تفاوتی ندارد. در این روش های تولیدی از تجهیزاتی مانند برج هوادهی، کوره های پیش گرم کن و… استفاده می شود.

برای خرید جامبوبگ قیر کلیک نمایید

تولید قیر در کدام کشورها انجام می شود؟

تولید قیر در بسیاری از کشورهای امروزی انجام می گیرد. این ماده صنعتی یکی از اساسی ترین صنایع امروزی به شمار می رود و تولید آن مزایای بی شماری خواهد داشت. کشورهای خاورمیانه نقش پررنگی در تولید و تامین قیر مورد نیاز عرصه های صنعتی کنونی ایفا می کنند. پس از پروسه بسته بندی قیر صادرات این محصولات به کشورهای مختلف در سر تا سر دنیا انجام می گیرد. کشورهایی مانند امارات، قطر، هند، عمان و… از مهمترین خریداران قیر در دنیای صنعت هستند و این محصولات را با بسته بندی های استاندارد خریداری می کنند.

صادرات قیر در ایران

صادرات قیر در ایران به میزان قابل توجهی انجام می شود. این متریال با کیفیت بسیار بالایی در صنایع تولیدی ایران ارائه شده و به کشورهای دیگر صادر می شود. به همین خاطر ایران سود بالایی از تولید و فروش قیر کسب می کند. در این زمینه توجه به بسته بندی قیر برای صادرات به کشورهای مختلف نیز اهمیت دارد. در صورتی که بسته بندی این محصولات استاندارد نباشد، ارائه و فروش آن ها با مشکلات جدی رو به رو می شود.

توجه به نوع بسته بندی این متریال صنعتی، جا به جایی آن ها را نیز بسیار ساده تر می کند و شرایط حمل و نقل و انبارداری قیر را در وزن و ظرفیت های متفاوت تسهیل خواهد کرد. انواع بسته بندی های جامبوبگ یکی از پیشرفته ترین و به روزترین مدل های بسته بندی قیر به شمار می روند که در مدل های گوناگونی عرضه می شوند. هر یک از این بسته بندی های کاربردی با ساختار ظاهری مناسبی تولید شده و برای چند بار استفاده نیز به کار می روند.

این بسته بندی های مدرن و کاربردی بر اساس نوع نیازهای مشتریان تولید می شوند. هر یک از آن ها با قابلیت بازیافت تولید و طراحی شده و برای محیط زیست هم آسیبی به دنبال نخواهند داشت. شما می توانید جامبوبگ انتخابی خود را برای سهولت در بسته بندی، تخلیه و… سفارش دهید.

عوامل موثر در تولید قیر

جامبوبگ قیر یک محصول فوق کاربردی برای حمل و نقل و جا به جایی این محصولات به شمار می رود. در فرایند تولید قیر عوامل بسیاری کیفیت این متریال را تحت تاثیر قرار می دهند که برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • نوع تجهیزات به کار رفته در این فرایند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید به دقت بررسی شود. این روزها تجهیزات مدرن و به روزی برای این مصارف صنعتی ارائه شده اند که کیفیت تولید قیر را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهند.
  • روش های تولید و آماده سازی این متریال نیز مورد توجه قرار می گیرند و کیفیت نهایی محصول را تغییر خواهند داد. به همین خاطر باید به انتخاب روش های تولید قیر بسته به شرایط و نوع و مدل این محصولات دقت داشته باشید.
  • در بخش بعدی نوع بسته بندی این محصولات نیز مد نظر قرار داده می شود. در صورتی که بسته بندی انتخابی برای قیر استاندارد نباشد، محصول تولید شده در شرایط حمل و نقل و انبارداری به شدت آسیب می بند. استفاده از انواع جامبو بگ قیر بهترین روش برای بسته بندی این محصولات به شمار می رود و کیفیت این متریال را در پروسه حمل و نقل به خوبی حفظ خواهد کرد.
تولید قیر
تولید قیر

روش های بسته بندی قیر خام تازه تولید شده

تولید قیر و روش های بسته بندی قیر خام نقش موثری در کیفیت این محصولات ایفا می کند. به همین خاطر باید به این موارد برای ارائه بهترین محصولات صنعتی دقت داشته باشید. در این خصوص روش های متفاوتی برای بسته بندی قیر تازه تولید شده پیشنهاد می شوند که هر یک ویژگی ها و مزایای کمی و کیفی خاص خود را دارند. برخی از این روش ها را در زیر مشاهده می کنید:

  1. انواع پلی بگ یکی از متداول ترین بسته بندی های قیر به شمار می روند که با استفاده از تکنولوژی های مدرن امروزی تولید می شوند و به عنوان یک محصول دوست دار محیط زیست در این زمینه به کار می روند.
  2. بیوتبگ نیز از بسته بندی های مهم برای حمل و نقل و انتقال قیر است.
  3. در این میان کیسه های جامبوبگ نیز برای بسته بندی قیر به کار رفته و تنوع قابل توجهی در میان مدل های آن ها وجود دارد. پر کردن و تخلیه مواد در این نوع بسته بندی بسیار ساده خواهد بود و در وقت و زمان صنعتگران صرفه جویی خواهد کرد.
  4. دسته بعدی بسته بندی های قیر، انواع بشکه های صنعتی مخصوص هستند که با وزن بالایی تولید شده و در سال های اخیر کاربری کمتری داشته اند.

همچنین بخوانید: مرکز خرید و فروش جامبوبگ قیر در بازار ایران

جمع بندی

در این بخش در رابطه با روش های تولید و صادرات قیر و بسته بندی این محصولات اطلاعاتی را بررسی کردیم. انتخاب یک بسته بندی مناسب برای حمل و نقل و انتقال این محصولات از اهمیت بسیار زیادی در عرصه های صنعتی برخوردار است. شما می توانید انواع کیسه های جامبوبگ را برای بسته بندی قیر با قیمت های به صرفه خریداری کرده و با این شیوه در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. این محصولات کاربردی این روزها با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها تولید شده و برای بسته بندی انواع قیر به کار می روند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید