جنس پارچه جامبوبگ

جنس انواع پارچه های جامبوبگ

بیگ بگ، جامبوبگ و یا همان کیسه های فله بر، کیسه هایی با اندازه های بزرگ هستند که جنس انعطاف پذیری دارند. جنس پارچه جامبوبگ ضخیم بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. بر همین اساس این کیسه ها برای حمل و نقل و ذخیره سازی مواد مختلفی مانند محصولات کشاورزی، مواد شیمیایی، مواد پتروشیمی، دارویی، سیمان، کودهای شیمیایی و … کاربرد زیادی دارند.
با توجه به جنس پارچه بیگ بگ می توان از آن برای ذخیره سازی محصولاتی تا حجم 3 مترمکعب و وزنی مابین 500 تا 2000 کیلوگرم استفاده کرد. امروزه کاربرد جامبو بگ در جهان به شدت افزایش یافته به طوری که بیش از 1.4 میلیون تن محصولات مختلف به صورت روزانه با استفاده از آنها، جابجا و ذخیره می گردد.

پارچه کیسه جامبو ‌بگ

جنس پارچه جامبوبگ قیر و در حالت کلی بیگ بگ ها همان گونی است. این کیسه ها را می توان در انواع مختلف دسته بندی نمود که دسته بندی بر اساس پارچه یکی از آنها است. پارچه های متفاوتی برای تولید جامبوبگ ها به کار می روند که عوامل مختلفی می توانند این مساله را تحت تاثیر قرار دهند. جنس پارچه جامبوبگ می تواند از پارچه های لمینت دار و یا بدون لمینت انتخاب گردد. در برخی مواقع برخی از جامبو بگ ها دارای یک لایه نایلونی درونی هستند؛ ولی ممکن است در برخی دیگر این لایه در نظر گرفته نشود.

وزن بار، ظرفیت و اندازه بارگیری ایمن و مطمئن، رعایت نسبت ایمنی محموله و … همگی مجموعه عواملی هستند که می توانند در مورد انتخاب پارچه بیگ بگ ها بسیار حائز اهمیت باشند.

جهت خرید جامبوبگ اینجا را کلیک نمایید

جنس پارچه جامبو بگ

برای تهیه پارچه های مورد استفاده در تولید بیگ بگ ها از پارچه های بافته شده و در هم تنیده پلی پروپیلن استفاده می شود که آنها را به صورت گرد تولید می کنند. البته همان طور که قبلا اشاره کردیم نوع پارچه با توجه به نوع کاربری و تامین ایمنی بارگیری انتخاب می گردد. برای افزایش کیفیت پارچه و همچنین اندازه تحمل آن، بهتر است در زمان خرید به میزان سفتی، ریزبافت بودن و همچنین تراکم نخ ها بیشتر توجه کنید.

در زمان انتخاب جنس پارچه جامبوبگ باید به موارد مهمی مانند قرارگیری کیسه ها در برابر تابش آفتاب دقت کنید. چرا که هر یک از انواع پارچه برای کاربردهای خاصی به کار می روند و نخ مورد استفاده برای هر کدام ویژگی های خاصی دارد.

به عنوان مثال جنس پارچه بیگ بگ مورد استفاده برای جابجایی مواد دارویی کاملا متفاوت از انواع دیگر است. این نوع از جامبوبگ ها باید طوری باشند که بتوان از ورود آلودگی ها به داخل کیسه ها جلوگیری کرد.

جنس پارچه جامبوبگ
جنس پارچه جامبوبگ

کیفیت پارچه جامیو بگ

برای بیان کیفیت جامبوبگ ها از واحد گرم بر متر مربع استفاده می گردد. به عبارتی این واحد نشان دهنده وزن پارچه مورد استفاده برای تهیه جامبوبگ بر حسب گرم در متراژ یک مترمربع می باشد. در حالت عادی وزن پارچه های مختلف بیگ بگ ها برابر با 135، 150، 175، 180 و 200 گرم می باشد. در این میان پارچه ای از توان تحمل وزن بیشتر برخوردار خواهد بود که گرماژ بالایی داشته باشد.

کیفیت پارچه جامبوبگ به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که گرماژ پارچه تنها یکی از آنها محسوب می گردد. کیفیت و نوع نخ مورد استفاده در تهیه پارچه و همچنین ضد اشعه بودن پارچه را نیز می توان از موارد دیگر برشمرد. در صورتی که پارچه به کار رفته دارای خاصیت ضد اشعه باشد، در اثر تابش اشعه های آفتاب پارچه پوسیده نشده و همچنین در حین جابجایی و تخلیه بار، کیسه ها پاره نشده و آسیب نخواهند دید.

کیسه جامبوبگ با پارچه تهویه دار

جنس پارچه بیگ بگ های تهویه دار طوری است که جریان هوا بتواند به راحتی در درون کیسه ها جریان یابد. به این ترتیب می توان با هوارسانی به مواد داخل کیسه ها از فساد آنها جلوگیری کرد. این مساله در مورد حمل و حفاظت و جابجایی محصولات کشاورزی که لازم است در زمان حمل و نقل و نگهداری آنها تهویه مناسب در نظر گرفته شود، اهمیت بیشتری دارد.

همچنین بخوانید: مراحل ساخت جامبو بگ و معرفی بهترین متریال

کیسه جامبو بگ با قطعه ثابت‌کننده (جامبوبگQ)

در نوعی از کیسه های جامبوبگ از قطعه های ثابت کننده ای در داخل کیسه ها و در قسمت گوشه های داخلی استفاده می شود که به آنها جامبوبگ Q گفته می شود. این قطعه های ثابت به کناره های کیسه دوخته و ثابت می شوند. در این حالت می توان با توزیع و پخش یکنواخت محتویات کیسه ها، از شکم دادن آنها جلوگیری کرد.

لازم به ذکر است که جامبوبگ های Q پس از اینکه پر شدند به حالت مکعبی شکل در می آیند و قطعات ثابت موجب می شوند این حالت در آنها حفظ گردد. بنابراین در زمان جابجایی فضای کمتری اشغال کرده و هزینه باربری کمتری خواهند داشت. در نهایت می توان این نوع کیسه ها را اقتصادی تر دانست.

جنس پارچه جامبو بگ
جنس پارچه جامبو بگ

کیسه جامبو بگ U پانل

جامبو بگ های U پانل در حالت کلی جنسی از پلی پروپیلن بافته شده دارند. برای قسمت ته کیسه ها و دیواره های جانبی در این نوع کیسه از پارچه ای U شکل استفاده می شود. برای دیواره های دیگر نیز از دو تکه پارچه مجزا استفاده می گردد که این پارچه ها به پارچه U شکل دیواره های جانبی، دوخته و یا بافته می گردد.

کیسه جامبو بگ مدور یا گردبافت

کیسه های گردبافت جامبوبگ از یک تکه پارچه به شکل گرد تهیه می شوند که می تواند 4 دیواره کیسه را پوشش دهد. اما برای قسمت ته کیسه از یک تکه پارچه جداگانه استفاده می شود که به قسمت گردبافت، متصل و دوخته می گردد.

بهترین جنس پارچه برای جامبوبگ قیر

جنس پارچه جامبوبگ قیر و یا هر نوع جامبوبگی در حالت کلی بر اساس کیفیت مواد مورد استفاده و نحوه دوخت می تواند متفاوت باشد. توجه به جنس کیسه ها و پارچه آنها در زمان خرید از موارد مهم و تاثیرگذار در انتخاب جامبوبگ ها می باشند. با توجه به اینکه بیگ بگ ها برای کالاها و محصولات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، باید از جنس و پارچه ای متناسب با آنها استفاده کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

برای مثال جنس پارچه جامبوبگ قیر با جنس پارچه بیگ بگ مورد استفاده برای محصولات شیمیایی، کشاورزی و یا حتی مصالح ساختمانی مسلما متفاوت خواهد بود. بهترین جنس پارچه برای جامبوبگ قیر، آنهایی هستند که برای لایه داخلی از نایلون نانو استفاده شده باشد. چنین کیسه هایی از تحمل حرارتی بالایی برخوردار هستند و می توانند در حالت استاندارد تا 109 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. تنها کیسه هایی با این مشخصات می توانند به منظور جابجایی و حمل قیر مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید