حمل و نقل بار با جرثقیل

نحوه حمل و نقل بار با جرثقیل

حمل و نقل بار با جرثقیل

جرثقیل که در دسته ماشین آلات سنگین قرار گرفته؛ نقش مهمی را در زمینه حمل و نقل ایفا می کند. این ماشین با توجه به وزن بالا و مقاومت بسیار خود، قادر به حمل و نقل بارهای سنگین بوده و از عهده جابجایی آنها به خوبی بر می آید. بارهایی که قابل حمل توسط نیروهای انسانی نیستند؛ توسط این وسیله حمل می گردند. امروزه حمل و نقل بار با جرثقیل به یک امر رایج تبدیل گشته است.

جرثقیل های مناسب برای حمل بار

جرثقیل ها خود به نمونه های متعددی تقسیم شده و هر یک وظایف مشخصی را بر عهده دارند. مانند جرثقیل هیدرولیکی که جهت حمل و نقل بارهای متوسط تا سبک، مناسب می باشد. یکی از قابلیت های ویژه این جرثقیل، امکان تغییر ارتفاع و یا شکل است.

جرثقیل خاص نیز برای حمل و نقل ماشین آلاتی با اندازه بزرگ، کانتینر و لوازمی همچون لوله ها مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر، جرثقیل سنگین است که بارهایی با حجم و وزن بالا را حمل می کند. به طور کلی هر یک از انواع این جرثقیل به عنوان یک عضو کلیدی در کارخانجات و شرکت ها ظاهر شده و امکان حمل انواع بار و اجسام را به صورت کاملا امن و مطمئن فراهم نموده اند.

حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل
حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل

 

چه بارهایی با جرثقیل حمل می شوند؟

جرثقیل ها نه تنها از حیث کاربری به انواع گوناگونی تقسیم می گردند؛ بلکه از نظر ظاهری نیز نمونه های متمایزی را در بر می گیرند. هر یک از انواع این دستگاه جهت حمل لوازمی خاص مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از سوالاتی که در رابطه با  حمل و نقل بار با جرثقیل به وجود می آید؛ این است که چه بارهایی قابلیت حمل با آن را دارند؟ در قسمت زیر به پاسخ این سوال پرداخته ایم:

 • انواع مصالح و سازه های ساختمانی:

  یکی از وظایفی که بر عهده جرثقیل می باشد؛ حمل و نقل مصالح ساختمانی و سازه هاست. سازه هایی که قابل نصب در نقاط مختلف ساختمان بوده و وزن زیادی را به همراه دارند؛ تنها توسط جرثقیل، امکان جابجایی خواهند داشت. ساختمان های در حال ساختی که ارتفاع زیادی دارند و به عنوان آسمان خراش شناخته شده اند؛ نیازمند جرثقیل برجی می باشند.

 • جابجایی بار در فضاهای باز و بسته:

  حمل و نقل بار با جرثقیل، کار را برای همه آسان نموده و امکان جابجایی انواع بار در فضاهای باز و بسته همچون سالن ها را به وجود آورده است. جرثقیل دروازه ای برای استفاده در چنین فضاهایی مناسب می باشد.

 • حمل لوازم صنعتی و سنگین وزن:

  حمل و نقل بار با جرثقیل، حتی کار را برای صنعتگران نیز راحت نموده و آنها را در حمل لوازم صنعتی، یاری نموده است. لوازمی که در خطوط تولید و سالن های صنعتی استفاده می گردند؛ توسط جرثقیل سقفی، قابل حمل خواهند بود. همچنین بارهای موجود در انبار و یا وسایل تعمیراتی صنعتی نیز امکان حمل توسط آن را دارند.

 • حمل ماشین آلات و لوازم مربوط به خطوط مونتاژ:

  لوازم و وسایلی که در خطوط مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرند؛ توسط جرثقیل حمل می گردند. همچنین حمل ماشین آلات صنعتی نیز به یک امر آسان تبدیل گردیده است. جرثقیل دیواری یا بازویی برای این کار، انتخاب می گردد.

 • لوازم مرتبط با خودروسازی:

  حمل و نقل بار با جرثقیل در صنعت خودروسازی نیز ترویج یافته است. در این عرصه از جرثقیل های آویز کمک گرفته و توسط آن، لوازم و قطعاتی که در خودروسازی استفاده می گردند را حمل می نمایند.

 • حمل و نقل محموله های جامبوبگ:

  کیسه های جامبوبگ که دارای محتویات مختلف همچون مواد پودری و فله ای مثل سیمان، شن، قیر و … می باشند؛ امکان حمل توسط جرثقیل را یافته اند.

همچنین بخوانید: روش های حمل و نقل جامبوبگ

بهترین ماشین در حمل بار

جرثقیل که در پروژه های عمرانی، صنعتی و خانگی مورد توجه قرار گرفته، از تنوع و گستردگی بالایی برخوردار می باشد. سوال اینجاست که بهترین ماشین (جرثقیل) برای حمل بار کدام است؟ اگرچه همه آنها در نوع خود، خوب به نظر می رسند؛ اما از این میان، جرثقیل دستی زنجیری توانسته رتبه برتر را از آن خود نماید. البته باید به این نکته توجه داشت که دستگاه فوق فقط برای محیط هایی که با محدودیت فضا مواجه اند و یا برای کارگاه ها، قابل استفاده خواهد بود. نیروهای انسانی نیز در عملکرد آن دخیل می باشند. اجسامی که از وزن های گوناگون (غالبا نه چندان سنگین) برخوردارند؛ توسط این دستگاه حمل می گردند.

نوع دیگری که از آن می توان به عنوان بهترین ماشین یا جرثقیل در حمل بار نام برد؛ جرثقیل برقی است که بدون نیاز به نیروهای انسانی کار می کند. جریان برق باعث راه اندازی و عملکرد مطلوب آن می شود. صنایع سبک و نیمه سنگین به آن وابسته بوده و امکان حمل و نقل و جابجایی لوازم در جهت عمودی را میسر می سازند. جرثقیل فوق، تحمل بیشتری داشته و بارهایی با تناژ بالا را به آسانی حمل می نماید. امنیت بالای آن را می توان تضمین کرد.

حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل
حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل

حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل

کیسه های جامبوبگ که محتویات سنگین وزنی را درون خود جای داده اند؛ تنها قابل حمل توسط جرثقیل می باشند. حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل به یک امر راحت و سریع تبدیل شده و مورد استقبال عظیم قرار گرفته است. این کار باعث حمل همزمان گونی ها و محموله های داخل آنها شده و در بندرگاه ها و گمرکات رواج یافته است. کیسه های 30 سانتیمتر جامبوبگ که حاوی 4 دسته می باشند؛ به خوبی با جرثقیل حمل شده و از خطرات و ریسک های مختلف، مصون خواهند بود.

در حقیقت حمل و نقل بار با جرثقیل به ویژه حمل و نقل جامبوگ در امور مهمی همچون بارگیری و تخلیه نیز تاثیر مثبتی به جا نهاده است. این امر باعث شده تا بارگیری و تخلیه این کیسه های بزرگ بدون نیاز به جابجایی دستی صورت گیرد. در طول سال، بیش از 500 میلیون تن محموله های جامبوبگ توسط جرثقیل حمل شده و از این رو می توان دریافت این دستگاه، نقش پررنگی را در توسعه و پیشرفت صنعت حمل و نقل بر عهده دارد.

حمل و نقل جامبوبگ قیر با استفاده از جرثقیل

یکی از محموله های مهمی که داخل کیسه های جامبوبگ قرار گرفته و توسط جرثقیل حمل می گردد؛ قیر است. امنیت این ماده مهم و حیاتی با حضور جرثقیل، تامین گردیده و جابجایی آن را در کوتاه ترین زمین صورت می گیرد. حمل و نقل جامبوبگ قیر با استفاده از جرثقیل نه تنها از لحاظ امنیتی حائز توجه می باشد؛ بلکه از جوانب دیگر همچون مباحث بسته بندی و هزینه، دارای اهمیت است. از یک سو جامبوبگ سبب بسته بندی صحیح و بی نقص محموله قیر شده و از هدر رفتن آن جلوگیری خواهد کرد و از سوی دیگر جرثقیل با حمل این بار، به کاهش هزینه ها و تحقق حمل و نقل مقرون به صرفه کمک می کند.

پس اگر خواستار کاهش هزینه ها و همچنین حمل و نقل امن محموله های مهم خود هستید؛ می توانید با خرید جامبوبگ، بسته بندی محموله ها از طریق آن و در نهایت با انتخاب جرثقیل مناسب، این امور را محقق نمایید. به شما پیشنهاد می کنیم جهت دستیابی به نتایج بهتر، خرید جامبو بگ را فقط از مسیرهای مطمئن انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید