روش های حمل و نقل جامبوبگ

روش های حمل و نقل جامبوبگ

کیسه ها و یا همان گونی های بزرگی که امروزه از آنها برای حمل و نقل مواد مختلف استفاده می شود، جامبو بگ نام دارند. جنس این کیسه ها از رول گونی است که به دلیل انعطاف پذیری بالا می توانید هر محصولی را توسط آنها بسته بندی کنید تا فضای کمتری را اشغال کنند. با توجه به راحتی حمل و نقل جامبوبگ ها می توان گفت این کار مزایای بسیاری همچون محکم بودن و قابل اطمینان بودن بسته ها، حمل راحت، تنوع بالا در بسته بندی، بسته بندی ساده و راحت و کاهش هزینه ها اشاره کرد.

بیگ بگ ها که به صورت بافته شده تهیه می شوند از موادی مانند پلی اتیلن و یا پلی پروپیلن و با انعطاف پذیری بالا تولید می شوند که ترکیباتی برگرفته از نفت خام می باشند. این کیسه های بزرگ با توجه به ترکیباتی که در ساختار خود دارند، قابل بازیافت بوده و می توان گفت با محیط زیست سازگار هستند. به همین دلیل می توان آنها را به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه دانست.

روش های حمل و نقل جامبوبگ

حمل و نقل جامبوبگ همان طور که اشاره کردیم مزایای بسیاری دارد که موجب استفاده گسترده از این گونی ها در سطح جهان شده است. امروزه در سطح بین المللی و برای صادرات حمل و نقل بیشتر کالاها با استفاده از بیگ بگ ها انجام می گیرد. حمل و نقل جامبو بگ می تواند برای محصولاتی که حجیم هستند و فضای بیشتری را اشغال می کنند، بهترین گزینه باشد. روش های حمل و نقل جامبوبگ به صورت های مختلفی انجام می گیرد که عبارتند از:

  • حمل و نقل جامبوبگ توسط جرثقیل
  • حمل و نقل جامبو بگ توسط بالابر
  • حمل و نقل جامبوبگ توسط لیفتراک

جهت خرید جامبوبگ کلیک نمایید

همچنین بخوانید: جنس انواع پارچه های جامبوبگ

حمل و نقل جامبوبگ با جرثقیل

یکی از روش های حمل و نقل جامبوبگ، استفاده از جرثقیل است. همان طور که می دانید با استفاده از جرثقیل می توان کالاها را بارگیری، تخلیه و یا حرکت داد. در بندرگاه ها و گمرکات به منظور حمل و نقل جامبوبگ قیر و یا انواع دیگر آن از جرثقیل استفاده می شود.

بیشتر جامبوبگ ها دارای 4 دسته استاندارد هستند که هر کدام تقریبا 30 سانتیمتر طول دارند. در زمان حمل و نقل جامبو بگ توسط جرثقیل می توان از این دسته ها که استحکام مناسبی دارند، استفاده کرد.

حمل و نقل جامبو بگ
حمل و نقل جامبو بگ

حمل و نقل جامبوبگ با بالابر

همان طور که اشاره کردیم برای حمل و نقل جامبوبگ از لوازم و ماشین آلات مختلفی می توان استفاده کرد که یکی دیگر از آنها بالابر است. کیسه های بیگ بگی که حاوی محصولات و کالاهای مختلفی هستند را می توان با استفاده از بالابر به راحتی جابجا و یا آنها را به طبقات بالاتر حمل کرد.

بالابرهای در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام با توجه به کاربری خاصی طراحی و تولید شده اند. بر همین اساس برای حمل و نقل جامبوبگ قیر و یا کالاهای دیگر، بهتر است از بالابر مناسبی استفاده کنید. لازم به ذکر است که بالابرها ظرفیت محدودی دارند که برای ایمنی بیشتر باید به این نکته در زمان باربری کیسه ها دقت کنید. حمل کیسه های بیشتر ممکن است موجب بروز خطرات جبران ناپذیری شود.

حمل و نقل جامبوبگ با لیفتراک

در بیشتر مواقع از لیفتراک برای حمل و نقل جامبو بگ استفاده می شود. در این روش جابجایی کیسه ها خیلی راحت و آسان انجام می گیرد و امکان بروز مشکلاتی مانند واژگونی بارهای سنگین نیز در این روش وجود ندارد. برای حمل کیسه های مصالح ساختمانی لیفتراک بهترین روش می باشد که کاملا راحت و بی خطر خواهد بود.

بهتر است اشاره کنیم که لیفتراک دارای شاخک هایی است که می توانند بارها را تا ارتفاعی بالاتر از خود لیفتراک نیز بالا ببرند. این موضوع مزیت بزرگی است که به شما امکان می دهد تا بارها و کیسه های جامبوبگ را در بالاترین سطح قرار دهید. به این شیوه بارگیری کیسه ها توسط کامیون آسان تر انجام بگیرد. در حالت کلی در بین روش های مختلف حمل و نقل جامبوبگ، استفاده از لیفتراک بهترین گزینه مخصوصا برای بارهای سنگین محسوب می گردد.

روش های حمل و نقل جامبو بگ قیر

حمل و نقل جامبوبگ قیر در مقایسه با حمل بشکه های قیر بسیار آسان تر انجام می گیرد. این مساله به دلیل درجه حرارت پایین قیر در زمان پر کردن جامبوبگ ها نسبت به بشکه های قیر می باشد. به این ترتیب امکان ذخیره سازی آهن مورد استفاده برای ساخت بشکه و همچنین انرژی گرمایی را خواهیم داشت.

بسته بندی قیر می تواند به دو صورت با استفاده از بشکه های آهنی و یا جامبوبگ انجام بگیرد. همان طور که اشاره کردیم امروزه برای بسته بندی، حمل و نقل و نگهداری قیر از جامبوبگ قیر استفاده می شود که روش بسیار مناسبی برای قیر فله ای است. حمل و نقل جامبوبگ قیر نیز می تواند به هر سه روش ذکر شده در مطالب قبلی انجام بگیرد و محدودیتی از این بابت ندارد.

حمل و نقل جامبو بگ قیر
حمل و نقل جامبو بگ قیر

بهترین روش حمل و نقل جامبو بگ قیر

بسته بندی قیر می تواند به روش های مختلفی انجام بگیرد ولی امروزه استفاده از جامبوبگ به دلیل مزایای بی شماری که دارد، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. حمل و نقل جامبوبگ قیر هزینه مقرون به صرفه ای دارند و علاوه بر این، این کیسه ها به دلیل بازیافت مجدد و سازگاری با محیط زیست بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

ایمنی بیشتر، سازگار با محیط زیست، اشغال فضای کمتر، هزینه کمتر و راحتی حمل و نقل از جمله مزایای حمل و نقل جامبوبگ قیر می باشند. بهترین روش حمل و نقل جامبوبگ قیر را می توان حمل با لیفتراک دانست زیرا در این روش احتمال واژگونی کیسه ها کمتر است و ایمنی بیشتری دارد. البته با توجه به وزن قیر نیز می توان لیفتراک را برای حمل آن انتخاب کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید