پالت حمل بار در صادرات

پالت های حمل بار در صادرات و ویژگی های آن

پالت اصلی ترین ابزار برای حمل و نقل بار در مسیرهای زمینی و یا دریایی، می باشد. اصلی ترین عامل استفاده از پالت ها علاوه بر محافظت از بار، بهبود کارایی و همچنین استفاده حداکثری از فضای تریلر می باشد. در صورت نیاز می توانید از پالت های آماده که در وزن ها و اندازه های مختلفی به فروش می رسند، استفاده کنید. البته امکان سفارشی سازی پالت ها نیز وجود دارد و شما می توانید آنها را در ابعاد مورد نظرتان سفارش دهید.

اگر شما یک تاجر و یا بازرگان هستید، مطمئنا می دانید که آگاهی از انواع مختلف پالت و ابعاد آنها چقدر مهم است و اینکه هر کدام از آنها چه کاربردی دارد. کسب اطلاعات کامل در این مورد می تواند در مراحل مختلف بارگیری، تعیین قیمت و همچنین ارسال بار، بسیار کمک کننده باشد.

بخوانید: تخلیه بیگ بگ

پالت حمل بار چیست؟

پالت به صفحات سخت و صافی گفته می شود که با قرارگیری در قسمت زیرین بار موجب ثبات محموله شده و حمل و نقل و انباشتن آن را امکان پذیر می کند. پالت ها در ابعاد استاندارد و با مواد و طرح های مختلفی تولید می شوند تا بتوانند با نیازهای خدمات انبارداری و حمل و نقل مطابقت داشته باشند. در حقیقت پالت را می توان قسمتی از بسته بندی محموله دانست؛ به طوری که محموله پس از قرارگیری بر روی پالت، توسط تسمه بسته بندی می گردد.

برای یکپارچگی بار، استفاده از پالت بهترین گزینه خواهد بود، ضمن اینکه به این وسیله بارگیری و تخلیه محموله به سادگی و با سرعت بیشتری انجام می گیرد. از دیگر مزایای استفاده از پالت می توان به بهینه سازی فضای مورد نیاز برای انبار بار و یا قرار دادن در تریلر اشاره کرد.

پالت گزینه مناسبی برای حمل انواع کیسه، بشکه، جعبه و کارتن می باشد. حتی از پالت ها می توان برای جا به جایی کالاهای بزرگی که امکان بسته بندی در جعبه را ندارند نیز استفاده کرد. شما می توانید محموله های بزرگ خود را اعم از قطعات جداگانه و یا ماشین آلات را نیز بر روی پالت قرار داده و حمل کنید.

پالت های حمل بار قیر
پالت های حمل بار قیر

انواع  پالت های حمل بار در صادرات

برای دسته بندی پالت ها در انواع مختلف باید به موارد متعددی توجه گردد که شکل ظاهری، جنس و ساختار آن اصلی ترین فاکتور ها به شمار می آیند. در یک تقسیم بندی کلی می توان پالت های حمل بار در صادرات را در انواع زیر دسته بندی نمود:

 1. پالت مسطح: پالت مسطح و یا همان تخت در بین انواع دیگر کاربرد بیشتری دارد. شکل ظاهری این مدل به صورت بدون دیواره می باشد که کالاها و اقلام مختلف بر روی سطح آن قرار می گیرند. برای جا به جایی و انباشتن مصالح ساختمانی، بسته های مواد غذایی و لوازم خانگی پالت مسطح بهترین گزینه است. به این روش می توانید حمل و نقل محموله ها را به صورت دریایی، جاده ای و ریلی به راحتی انجام دهید.
 2. جعبه پالت و یا همان باکس پالت: جعبه پالت، حالتی جعبه مانند داشته و دارای دیواره می باشد. این نوع پالت را می توانید در متریال های فلزی، چوبی و پلاستیکی برای چیدمان و یا جا به جایی کالاها تهیه کنید. دیواره های نرده ای و توری شکل جعبه پالت می تواند مانع از ریزش بسته ها و یا کالاهای موجود در پالت گردد. به این وسیله محموله شما به راحتی توسط لیفتراک جا به جا خواهد شد.
 3. پالت بشکه: برای کالاها و اقلامی مانند بشکه تنها پالت های بشکه ای توصیه می شود. جنس پالت بشکه ها از فلز بوده و برای چیدمان و نگهداری بشکه مناسب هستند. از لحاظ ظاهر پالت حمل قیر به گونه ای طراحی شده است که بتوان چند بشکه را بر روی هم و به حالت طبقاتی قرار داد.
 4. پالت پلاستیک: این نوع از پالت ها منحصرا در صنایع و کارخانجات لاستیک خودرو استفاده می گردد. پالت پلاستیکی جنسی فلزی دارد و به همین دلیل از استحکام مناسبی برخوردار است. لاستیک های خودرو را به حالت طبقاتی و روی هم در این پالت قرار می دهند.

همچنین بخوانید: قیمت جامبوبگ قیر

ویژگی پالت های حمل بار

با توجه به اینکه پالت ها در ابعاد استاندارد تولید می شوند، ظرفیت حمل بار آنها نیز معین می باشد. استفاده از پالت برای حمل محموله به انتخاب خریداران می باشد اما بهتر است بدانید استفاده از پالت های حمل بار، مزایا و ویژگی های منحصر به فردی خواهد داشت. این مزایا تنها برای ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل نیست و خریداران، تولیدکنندگان و همچنین فروشندگان نیز از این مزایا بهره مند می شوند. این مساله شرکت های باربری را ترغیب به استفاده از پالت نموده است. برخی از ویژگی های پالت های حمل بار عبارت است از:

 • جا به جایی آسان محموله
 • سازمان دهی بیشتر کالاها
 • سادگی و راحتی بیشتر در زمان بارگیری
 • حفاظت از محموله در مقابل آسیب های احتمالی
 • استحکام و دوام بیشتر
 • امکان بازیافت پالت ها
پالت های حمل بار جامبوبگ قیر
پالت های حمل بار جامبوبگ قیر

بخوانید: تاثیر جامبوبگ برا حمل و نقل آسانتر

پالت حمل بار برای حمل قیر

همان طور که در انواع پالت اشاره کردیم برای حمل محموله های بشکه ای از پالت حمل قیر استفاده می گردد. قیر از جمله کالاهایی است که به صورت بشکه ای خرید و فروش می گردد. استفاده از پالت بشکه برای حمل قیر و یا حتی نگهداری آن انتخاب بهتری خواهد بود.

استفاده از پالت حمل قیر نه تنها به لحاظ کیفی انتخاب ایده الی است؛ بلکه برای تولیدکنندگان، شرکت های حمل و نقل و حتی مصرف کننده نهایی آن نیز اقتصادی تر می باشد. حمل قیر توسط پالت بشکه، ایده بسیار جالبی است که توانسته در این صنعت تحولی شگرف ایجاد کند. برخی از مزایای استفاده از پالت بشکه قیر عبارتند از:

 • حمل و نقل سالم و بدون شکستگی در زمان بارگیری و تخلیه بار
 • وزن سبک در مقایسه با پالت چوبی
 • ضد اشتعال
 • ضد کپک
 • امکان انباشتن و نگهداری 2 تا 4 پالت بشکه بر روی هم
 • دارای ظرفیت بارگیری نزدیک به یک تن
 • قابلیت بازیافت و دوستدار محیط زیست

کیفیت پالت های حمل قیر در جامبوبگ سپاهان

پالت حمل جامبوبگ قیر که در جامبوبگ سپاهان به فروش می رسد کیفیت بالایی دارند، به اندازه ای که شما به راحتی می توانید برای بهینه سازی فضا 2 تا 4 پالت را بر روی هم قرار دهید. پالت حمل جامبوبگ قیر از جنس چوب بوده و به همین دلیل دوام و استحکام بسیار زیادی دارد.

با استفاده از پالت جامبوبگ قیر سپاهان می توانید محموله خود را سالم و بدون شکستگی بارگیری و تخلیه کنید و یا حتی در انبار نگهداری نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید