سیستم تخلیه جامبو بگ

تخلیه بیگ بگ : انواع روش های کاربردی

حفظ و نگهداری از محصولات تولید شده در صنایع مختلف یکی از اصول اساسی فعالیت های این عرصه های صنعتی است. برای این که محصولات مورد نظر سالم به مقصد برسند باید تهمیداتی در این زمینه داشته باشید. استفاده از انواع جامبوبگ یکی از این راه حل های استاندارد است. در این خصوص انتخاب انواع جامبوبگ، ضریب ایمنی و مقاومت این محصولات و نحوه تخلیه جامبو بگ مورد توجه قرار می گیرد. برای تخلیه آن ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که در این مطلب به بررسی آن ها می پردازیم.

روش های تخلیه جامبوبگ چگونه است؟

اگر یک روش درست و اصولی برای تخلیه بیگ بگ پیدا کنید، تا حد قابل توجهی در وقت و زمان خود صرفه جویی خواهید کرد. این مسئله در نهایت مزایای اقتصادی قابل توجهی برای صنعتگران به دنبال دارد. با استفاده از راهکارهای درست و اصولی تخلیه این کیسه ها، جا به جایی آن ها نیز ساده تر می شود. در این زمینه به مدل های متنوع این کیسه ها نیز توجه می شود. در عرصه های تولیدی این محصولات هر یک از مدل های آن ها با ساختار و طراحی به خصوصی ارائه شده اند. به همین خاطر نحوه تخلیه آن ها نیز متفاوت خواهد بود.

طبق گفته وبسیات UNITRAK ایمن ترین راه برای تخلیه جامبوبگ، استفاده از تخلیه کننده جامبو بگ ها (که گاهی به عنوان کیسه های حجیم یا تخلیه کننده FIBC شناخته می شود) میباشد.

برای خرید جامبوبگ و استعلام قیمت بیگ بگ با ما تماس بگیرید.

 1. استفاده از شیر تخلیه

  یک روش جدید تخلیه جامبوبگ، استفاده از شیر تخلیه جامبو بگ است. این شیرهای تخلیه تا آخرین دانه محصولات را از این کیسه ها خارج می کنند. استفاده از آن ها برای جلوگیری از دور ریز محصولات مورد نظر نیز رایج است. انواع آن ها سرعت عمل تخلیه را به شدت افزایش می دهند. با استفاده از این محصولات در هر دقیقه 150 تا 200 کیلوگرم از محصولات تخلیه می شوند.
  استفاده از این محصولات بهترین روش تخلیه بیگ بگ به شمار می رود. قطر و ابعاد هر یک از این محصولات نیز به صورت استاندارد تعیین می شود. تنظیم دبی هر یک از آن ها به سادگی انجام می گیرد و به این ترتیب فرایند تخلیه کنترل شده تر خواهد بود. هر یک از این شیرها برای تخلیه برخی از مواد از داخل کیسه های جامبو به کار می روند. برخی از آن ها برای خروج مواد جامد و دانه ای مورد استفاده هستند. موادی مانند گرانول، اقلام پلاستیکی و… با استفاده از شیر تخلیه جامبو بگ به سادگی از داخل کیسه خارج می شوند.

 2. استفاده از ولو یا قیف تخلیه

  برخی از مدل های جامبوبگ با استفاده از قیف های خورشیدی یا ولو تخلیه می شوند. این دسته از کیسه ها برای چند دفعه استفاده تولید می شوند و یک بار مصرف نیستند. از این رو فرایند تخلیه آن ها باید با دقت کافی انجام شود. در غیر این صورت به ساختار کیسه ها آسیب وارد شده و امکان استفاده مجدد نخواهند داشت. رعایت الزامات بهداشتی برای تخلیه هر یک از این کیسه ها نیز یک مسئله حیاتی است. در صورت عدم رعایت این نکات، کیفیت تخلیه این کیسه ها کاهش می یابد.

 3. شکافتن کیسه ها

  یکی از روش های تخلیه جامبوبگ شکافتن و پاره کردن کیسه ها است. این روش نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مدل های بیگ بگ به صورت ته بسته تولید می شوند و برای باز کردن ته صاف آن ها باید تکه ای از پارچه را بشکافید. به علاوه این دسته جامبوبگ ها به صورت یک بار مصرف تولید می شوند و امکان استفاده مجدد آن ها وجود ندارد.

 4. استفاده از در پوش محافظ ته

  به همراه برخی از قیف های تخلیه، در پوش های محافظت از ته نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به این ترتیب فرایند تخلیه ساده تر انجام خواهد شد. این جامبوبگ ها برای افزایش سطح ایمنی حمل اقلام مورد استفاده قرار می گیرند و صدمه زدن به اقلام داخلی را به حداقل می رسانند. نحوه تخلیه جامبوبگ با این تجهیزات هر گونه آلودگی را از ساختار محصولات داخلی کیسه دور نگه می دارد.

تخلیه جامبوبگ
تخلیه بیگ بگ

مزایای استفاده از شیر تخلیه برای تخلیه جامبوبگ

نحوه تخلیه جامبوبگ با شیر تخلیه این فرایند را بسیار ساده تر می کند. این روش خلاقانه در سال های اخیر ابداع شده است و توجه بسیاری از صنعتگران را به خود جلب کرده؛ با استفاده از این ابزارهای پیشرفته بزرگترین کیسه ها بدون کوچکترین مشکلی تخلیه می شوند. این تجهیزات زمان اجرای این فرایند را برای کیسه های بزرگ کاهش می دهند. به این ترتیب نیاز به حضور نیروی انسانی به حداقل می رسد و دستمزدهای پرداختی آن ها نیز کاهش می یابد.

روش جدید تخلیه جامبوبگ به شما کمک می کند که این فرایند را با دقت عمل بیشتری انجام دهید. برای استفاده از آن ها باید کیسه ها را بر روی شیر قرار دهید. نصب آن ها به سادگی انجام می شود.

همچنین بخوانید: بهترین پالت حمل بار در صادرات

روش های بلند کردن جامبو بگ

از دیگر مجموعه نکاتی که در کنار تخلیه جامبوبگ مورد توجه قرار می گیرد، روش های بلند کردن آن ها است. برای بلند کردن هر یک از این کیسه ها از بخش های مختلفی از بدنه شان کمک گرفته می شود. قابلیت های بلند کردن آن ها بسته به نوع طراحی و ساختار بدنه این محصولات تعیین می شوند. بیشتر مدل ها این محصولات به صورت چهار دسته ای به تولید می رسند.

هر یک از دسته های آن ها یک تسمه محکم هستند که در دو طرف محصول قرار می گیرند. این دسته ها به خط دوخت های گوشه های این کیسه ها متصل می شوند. انواع این محصولات را برای جا به جایی با لیفتراک ها نیز خریداری می کنند. این دسته از کاربردهای جامبو بگ نیز مورد توجه صنعتگران قرار دارد. انتقال و حمل هر یک از آن ها با استفاده از دستگاه های بالابر نیز در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. این موارد سبب سهولت کار صنعتگران شده و در هزینه های آن ها صرفه جویی می کند. ابعاد این محصولات با اندازه های 5 در 5 و 10 در 10 تنظیم شده و فرایند بارگیری هر یک بر اساس این اندازه ها انجام می گیرد.

جمع بندی

در این مطلب در خصوص فرایند تخلیه جامبوبگ و روش های اجرای آن اطلاعاتی را بررسی کردیم. هر یک از این روش ها به شما کمک می کنند که بسته بندی محموله های خود را برای بارگیری به سادگی باز کرده و به کالاهای داخل آن ها دسترسی داشته باشید. در این خصوص از انواع شیر تخلیه جامبو بگ استفاده می شود. انواع آن ها فرایند تخلیه را استاندارد سازی می کنند. استفاده از آن ها کاهش هزینه های اجرایی را در عرصه های صنعتی به دنبال دارد. با در نظر گرفتن سایر مزایای استفاده از جامبو بگ می توان این اقلام را به عنوان یکی از کاربردی ترین محصولات بسته بندی کالا به شمار آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید