دستگاه پر کن جامبوبگ

دستگاه پرکن جامبوبگ چیست + مزایا و معایب و طرز صحیح استفاده

دستگاه های بسته بندی در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند. افزایش سرعت عمل آماده سازی محصولات برای بارگیری و انبار داری، سبب افزایش میزان استفاده از این دستگاه ها شده است. این دستگاه ها را به عنوان کیسه پر کن نیز می شناسند. در ای گزارش در خصوص انواع مشخصات دستگاه پرکن جامبوبگ اطلاعاتی را بررسی می کنیم. این دسته از بسته بندی های صنعتی در سال های اخیر برای بسیاری از محصولات به کار برده می شوند.

برای خرید جامبوبگ با بهترین قیمت و سفارش انواع مدل ها با جامبو بگ سپاهان تماس بگیرید.

آشنایی با سیستم های کیسه پر کن جامبوبگ

پرکن جامبوبگ با طراحی به خصوصی در دسترس صنایع مختلف قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه ها امنیت بسته بندی محصولات را به حداکثر می رساند. به این ترتیب روش های سنتی بسته بندی فله با کاهش کاربری در این عرصه رو به رو شده اند. هر یک از این دستگاه ها با در نظر گرفتن شکل هندسی کیسه های بسته بندی صنعتی تولید و طراحی می شوند. برخی از کیسه ها با استفاده از قلاب های کناری توسط شاخک لیفتراک حمل می شوند. برخی از کیسه ها با استفاده از پالت های نشمینگاه جامبو جا به جا خواهند شد. در جا به جایی برخی از انواع آن ها نیز از کفی و تریلر به صورت مستقیم استفاده می کنند.

یکی از مزایای استفاده از این دستگاه ها سیستم غبار گیر لحظه ای موجود در آن ها است. با استفاده از این سیستم ها برای فیلینگ کیسه، غبارات ناشی از ریزش مواد به حداقل می رسند و از ورود آن ها به بسته بندی ها جلوگیری می شود.

برای دیدن انواع دستگاه های پرکن جامبوبگ میتوانید به وبسایت alibaba مراجعه نمایید.

ویژگی های مهم دستگاه فیلینگ جامبوبگ

پر کن بیگ بگ با ویژگی های به خصوصی تولید می شود. ساختار مهندسی شده این دستگاه ها سبب افزایش میزان خرید و فروش این محصولات در عرصه های بسته بندی صنعتی شده است. یکی از مهمترین قابلیت های موجود در این سیستم ها، کنترل وزن هر یک از کیسه ها است. وزن مورد نظر برای پر کردن هر کیسه بر روی بخش های کامپیوتری دستگاه تنظیم می شود. سپس با رسیدن به وزن مورد نظر، فرایند فیلینگ متوقف خواهد شد. دریچه کشویی موجود در این دستگاه ها به محض رسیدن به ظرفیت مربوط به هر کیسه بسته می شود و از ورود مواد به کیسه جلوگیری می کند. در این مرحله کیسه پر شده و برای انتقال آماده خواهد شد.

دستگاه پرکن جامبوبگ
دستگاه پر کن جامبوبگ

از دیگر مشخصات دستگاه پرکن جامبوبگ اپراتورهای به کار رفته در این سیستم ها است که برای استارت دستگاه به کار برده می شوند. در ساختار این دستگاه ها جک های نگهدارنده ای تعبیه شده اند که در پایان مراحل فیلینگ کیسه برای خروج آن از دستگاه به کار می روند. سپس این کیسه ها از بخش رولر به قسمت ذخیره سازی محصولات منتقل می شوند.

تجهیزات جانبی دستگاه های پر کن جامبو بگ

پرکن جامبوبگ با ویژگی های به خصوصی شناخته می شود. برای بهبود عملکرد هر یک از این دستگاه ها به همراه آن ها قطعات جانبی مهمی نیز به کار می روند که کیفیت عملکرد این سیستم ها را افزایش می دهند. برخی از این تجهیزات را در زیر مشاهده می کنید:

 •  در دستگاه کیسه پرکن نوارهای نقاله ای تعبیه شده اند که جا به جایی محصولات را ساده تر می کنند.
 • مخازن ذخیره ورودی نیز بخش اصلی هر یک از این دستگاه ها را تشکیل می دهند.
 • چرخ دوخت های به کار رفته در این دستگاه ها برای تکمیل فرایند بسته بندی به کار می روند.
 • در این دستگاه ها از کمپرسورهایی برای بستن درب کیسه ها نیز استفاده می شود.
 • نقاله هایی برای انتقال کیسه ها به کامیون نیز در نظر گرفته شده اند که سبب تسهیل این مراحل می شوند.
 • در بخش هایی از این دستگاه ها نرم افزارهای پیشرفته ای برای کنترل تنظیمات فرایند فیلینگ به کار رفته اند.

همچنین بخوانید: نحوه تخلیه جامبوبگ

مزایای استفاده از دستگاه های پرکن جامبوبگ

پر کن بیگ بگ با مزایای مهمی در دسترس مشتریان قرار می گیرد. برخی از این مزیت های مهم را در زیر مشاهده می کنید:

 1. استفاده از آن ها هزینه های حمل و نقل هر یک از بسته بندی ها را به شدت کاهش می دهد.
 2. رابط کاربری ساده این سیستم های پیشرفته نیز مورد توجه قرار گرفته است.
 3. با استفاده از آن ها دور ریز محصولات به شدت کاهش می یابد.
 4. سرعت پر کردن هر یک از بسته بندی ها نیز با استفاده از این دستگاه ها افزایش می یابد.
 5. با وجود این سیستم های پیشرفته راندمان کاری کمپانی تولیدی مربوطه به شدت بیشتر می شود.
 6. با وجود این دستگاه ها در محیط بسته بندی محصولات، هیچ گونه آلودگی به وجود نمی آید.
 7. جلوگیری از نشت مواد نیز بر مزایای استفاده از این محصولات می افزاید.

انواع روش ها و دستگاه پرکن جامبوبگ

شاید صنعتگران بپرسند، روش های دیگر پرکن جامبو بگ چیست؛ در این خصوص تنها از دستگاه های پیشرفته و حرفه ای استفاده نمی شود. بلکه می توان با روش های ساده تری نیز این فرایند را پیش برد. برخی از این روش ها را در زیر بررسی می کنیم.

 1. جامبوبگ های ورودی باز

  برخی از این کیسه ها به صورت ورودی باز طراحی شده اند و به همین خاطر پر کردن آن ها بسیار ساده انجام می شود. در صورتی که محتوای موجود در این بسته بندی ها ارزش بالایی نداشته باشند، می توان از کیسه های ورودی باز برای آن ها استفاده کرد. در چنین شرایطی نفوذ رطوبت به این محصولات نیز اهمیتی نخواهد داشت.

 2. ایجاد لبه برای پر کردن جامبو بگ

  به جای دستگاه های پر کن بیگ بگ می توان از مدل های ورودی باز این کیسه ها استفاده کرد. برای پر کردن آن ها از لبه ها و سوراخ های تعبیه شده در کناره های این کیسه ها استفاده می کنند. به این ترتیب فرایند طناب کشی نیز تسهیل می شود و مشکلی در این زمینه به وجود نمی آید. این روش سبب سهولت در جمع کردن دهانه این کیسه ها نیز خواهد شد.

 3. استفاده از در پوش

  برای محافظت از محتوای ورودی به جامبوبگ ها از درپوش نیز استفاده می شود. استفاده از درپوش در قسمت ورودی کیسه دسترسی به محتویات داخل کیسه ها را نیز ساده تر می سازد. به این ترتیب فرایند بسته بندی به سادگی انجام خواهد شد.

 4. تولید جامبوبگ با قیف

  استفاده از قیف نیز به جای دستگاه های پرکن جامبوبگ یک راه حل ابتکاری خواهد بود که در مصارف صنعتی ساده تر به کار برده  می شود. این روش برای کیسه های بیگ بگی که به سفارش مصرف کننده با قیف تولید می شوند، کارایی خواهد داشت. در این محصولات در قسمت ورودی کیسه از قیف هایی استفاده می شود. این ویژگی هزینه های مازادی بر قیمت کیسه های مربوطه به وجود می آورد.

جمع بندی

در این گزارش در خصوص مشخصه های بارز دستگاه های فیلینگ کیسه های بسته بندی صنعتی اطلاعاتی را بررسی کردیم. مشخصات دستگاه پرکن جامبوبگ به شما کمک می کنند که در استفاده از این تجهیزات صنعتی بهتر عمل کنید. هر یک از این دستگاه ها بسیاری از مشکلاتی که در سال های گذشته در زمینه بسته بندی محصولات وجود داشت را از بین می برند و به همین خاطر میزان خرید و فروش بالایی در عرصه های صنعتی کنونی دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید