تسمه جامبو بگ چیست

تسمه جامبو بگ چیست و بهترین نوع آن کدام است؟

تسمه جامبوبگ همانطور که از نامش مشخص است، برای کیسه های جامبو، ساک ها، جرثقیل و … مورد استفاده قرار می گیرد. این تسمه ها در واقع بافت هایی نواری شکل هستند که از عرض4 تا 6 سانتی متر می باشند. دستگاه بافت تسمه جامبو بگ می توانند با توجه به نیاز مشتری تسمه هایی با عرض و طول سفارشی تولید کنند. این دستگاه ها دارای یک تا چهار چشم می باشند. منظور از چشم، تعداد تسمه های بافته شده ای است که دستگاه تسمه بافی به طور همزمان خروجی می دهد. دستگاه تسمه جامبو بگ حتی تا 8 چشم هم هستند، ولی در ایران بیشتر تا 4 چشم آن استفاده می شود.

تسمه ها به صورت تار و پود و کج راه (و نه به صورت شطرنجی) بافته می شوند. نوع نخی که برای بافت تسمه جامبو بگ استفاده می شود، متفاوت است. اما عمدتا از پلی اتیلن استفاده می شود.

ضخامت تسمه بیگ بگ در استقامتش موثر است و اگر با نوار رنگی بافته شود، نشان دهنده این است که نسبت به نخ های بدون رنگ، مقاومت کمتری دارد. فروش تسمه جامبو به صورت رولی و در وزن های 4 تا 8 کیلویی می باشد.

تسمه بیگ بگ در 4 طرف کیسه توسط چرخ های دوخت مخصوص وصل می گردد که بتوان کیسه ها را با وسایلی همچون لیفتراک و جرثقیل به راحتی حمل و جابه جا کرد. به دلیل اینکه اولین فشار هنگام حمل بر روی تسمه هاست، کیفیت و مقاومت آن بسیار مهم است.

برای خرید جامبوبگ و استعلام قیمت بیگ بگ با ما تماس بگیرید.

بهترین نوع تسمه جامبو بگ کدام است؟

عوامل زیادی در کیفیت و همچنین قیمت تسمه بیگ بگ موثر است، از جمله::

  • ضخامت یا دینر نخ های تار و پود
  • تعداد نخ های تار
  • نوع نخ و ترکیب مواد پلیمری که در ساخت آن استفاده شده

شما باید با توجه به نیاز خود، نوع تسمه را سفارش دهید. مواردی همچون محصولی که حمل می کنید و همچنین وزن آن بسیار مهم است. شرکت جامبو بگ سپاهان، تولیدکننده انواع جامبو بگ، می تواند در زمینه انتخاب بهترین نوع تسمه و همچنین کیسه جامبو به شما کمک کند. برای دریافت راهنمایی می توانید با شماره های ۰۹۱۳۱۶۶۵۰۱۳ – ۰۹۱۹۱۴۸۲۳۴۳ تماس بگیرید.

انواع تسمه جامبوبگ

انواع تسمه جامبو بگ

تسمه های جامبو بگ با توجه به مشخصاتی که دارند، انواع مختلفی نیز دارند.

انواع از نظر اندازه

از نظر اندازه در سایز های زیر موجود هستند که توانایی حمل یک الی 5 تن را دارند:

  • ۴ سانتی
  • ۵ سانتی
  • 7 سانتی

بیشتر بخوانید: جلوگیری از سیل با جامبوبگ

انواع از نظر جنس نخ

جنس نخ برای تولید تسمه جامبو بگ می تواند متفاوت و در نوع های نخ فیبرولیزه، پلی پروپیلنی و نخ گرانولی باشد.

انواع تسمه از نظر گراماژ

گراماژ می تواند با توجه به سفارش و نیاز مشتری متفاوت باشد، که در انواع زیر می باشند:

  • ۳۸ گرم بر متر
  • ۴۲ گرم بر متر
  • ۵۲ گرم بر متر
  • ۷۲ گرم بر متر

نحوه تولید تسمه جامبو بگ

همانطور که گفتیم بیشتر برای تولید تسمه بیگ بگ از نخ پلی پروپین استفاده می شود. برای کنار هم قرار دادن این نخ ها به یک دستگاه مخصوص نوار بافی نیاز داریم. این دستگاه های تسمه بافی یا نوار بافی تعداد مشخصی از نخ های پلی پروپیلن را کنار هم می گذارند و یک تسمه را می بافند.

برای بافت تسمه جامبو بگ، دستگاه تسمه بافی، نخ های تار را به صورت دو دسته (و یا چند دسته) می کند. هر بار یک دسته را بالا و دسته دیگر را پایین می آورد. سپس یک سوزن، نخ پود یا CF را از وسط دو دسته تار عبور می دهد. به این شکل تسمه به صورت تار و پودی بافته می شود.مقاومت تسمه جامبوبگ به میزان تار و پودهایی بستگی دارد که به هم تنیده شده اند. به صورتی که هر چه بیشتر باشند، محکم تر است.

کاربردهای تسمه بیگ بگ

از تسمه ها بیشتر برای حمل و جابه جایی کیسه های جامبو استفاده می شود. استفاده های دیگر آن برای مواری همچون، بسته بندی زیبا و ایمنی می باشد.

ترکیب نخ های مورد استفاده در بافت تسمه

بافت تسمه جامبوبگ

همانطور که اشاره کردیم، تسمه جامبو بگ از به هم تابیده شدن نخ های پلاستیکی، پلی پروپیلن یا نخ مولتی فیلامنت تولید می شود. مقدار ترکیبات مواد پلیمری برای بافت تسمه، در کیفیت و قیمت تسمه جامبوبگ موثر است. نخ های استفاده شده به چند شکل تهیه می گردند که در ادامه توضیح داده ایم:

تولید نخ از پلیمر

در این روش تولید نخ، تمام مواد اولیه از پلیمرهایی مانند pp یا پلی پرو پیلن نو استفاده می شود. این نمونه از تسمه جامبو بگ کمیاب هستند و تنها به طور مخصوص برای صادرات تهیه می شوند. قیمت آنها نیز حدودا دو و نیم برابر تسمه های معمولی است.

نخ های تولید شده از گرانول پلاستک های بازیافتی

یکی از راه هایی که می توانیم قیمت تسمه جامبو بگ را کاهش دهیم، استفاده از گرانول پلاستک های بازیافتی می باشد. به این نخ ها، نخ بادی نیز می گویند. تولید آنها از بازیافت درست پلاستیک های خاص می باشد.

درصد ترکیب مواد اولیه نخ

تولیدکنندگان نخ تسمه جامبو بگ، زمان تولید مواد اولیه را به صورت درصدی در دستگاه می ریزند. به این صورت که به طور مثال ۴۰ درصد مواد اولیه نو یا پلی پروپیلن را با مقدار ۶۰ درصد مواد بازیافتی یا گرانول پلاستیکی بازیافتی بادی ترکیب می کنند.

با این روش هزینه تولید تسمه کمتر می شود. البته این روش در مقاومت تسمه جامبو بگ نیز موثر است و کمی آن را کاهش می دهد. میزان درصد ترکیب مواد اولیه برای هر تولید کننده ای متفاوت خواهد بود.

بهترین نوع تسمه جامبو بگ را از کجا بخریم؟

شرکت جامبو بگ سپاهان، تولید کننده انواع جامبو بگ، یکی از بهترین شرکت های تولید کننده تسمه جامبو بگ می باشد. در این مجموعه تسمه ها با توجه به نیاز و سفارش شما تولید می گردند و می توانید از کیفیت و مقاومت بالای آنها مطمئن باشید. مواد اولیه استفاده شده برای نخ ها، کیفیت بالایی دارند و از این رو مقاومت بالایی را نیز به تسمه ها جهت حمل و جابه جایی می دهند. شما می توانید جهت دریافت راهنمایی و یا مشاوره برای خرید کیسه های بیگ بگ با شماره های ۰۹۱۳۱۶۶۵۰۱۳ – ۰۹۱۹۱۴۸۲۳۴۳ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید